Blokace ukradených telefonů
Jestliže Vám ukradli mobilní telefon, máte možnost zablokovat jeho používání. Telefony se pak nevyplatí krást, přístroj se pro zloděje stává neprodejný.
Pokud jste byli okradeni, obraťte se na vašeho operátora, ten provede zablokování SIM karty. Dále se obraťte na Policii ČR, ta požádá všechny operátory o zablokování vašeho mobilního telefonu podle jeho výrobního čísla IMEI.
Na nejbližší oddělení policie si s sebou přineste účtenku, fakturu, krabici nebo záruční list s výrobním číslem IMEI, tyto věci prokáží vlastnictví telefonu. Nejste-li vlastníkem telefonu, musíte mít plnou moc od vlastníka, právnická osoba předkládá písemnou žádost podepsanou statutárním orgánem, samozřejmě s razítkem. Dále si vezměte průkaz totožnosti.
Při koupi telefonu si vždy ověřte, zda výrobní číslo přístroje odpovídá výrobnímu číslu na obalu a v dokladech. Doklady prokazující vlastnictví telefonu pečlivě uschovejte.
Na webu umístěném na adrese http://aplikace.policie.cz/patrani-mobily/ naleznete službu, která vám umožní ověřit si, zda je či není váš telefon evidován jako odcizený. Pro vyhledávání se zadává výrobní číslo mobilního telefonu - IMEI. Blokaci telefonu je možno na vaši žádost opět zrušit.
Další články:
Aktuální téma
Policie přijímá do svých řad nové kolegy
Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.
zobrazit víceRychlý kontakt
Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř
Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760
Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I
Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245